Naprawa ocieplenia

Naprawa ocieplenia poddasza przydaje się w wielu przypadkach – tam gdzie domy są zamieszkiwane, wykończone i nie ma możliwości przeprowadzenia gruntownego remontu. W tym celu najczęściej stosuje się izolacje z wełny celulozowej, która jest wdmuchiwana przez niewielkie otwory w przegrodę, w której istnieje potrzeba uzupełnienia izolacji.

Nie jest to jednak zadanie proste o ile chcemy wykonać je poprawnie. Przede wszystkim takie zadanie wymaga doświadczenia a także odpowiedniego sprzętu, który w odpowiedni sposób i w dobrych proporcjach jest nam w stanie podawać lekki materiał izolacyjny jakim jest wełna celulozowa.

W ten sposób można naprawiać izolacje uszkodzoną przez kuny, można również uzupełnić braki w izolacji, które powstały na wskutek obsuwania się itp. W pracy związanej z naprawą ocieplenia poddasza przydaje się kamera termowizyjna oraz kamera inspekcyjna.

Naprawę izolacji poddasza może poprzedzić audyt, który pozwoli określić koszty takiej usługi przy pewnych założeniach co do ilości zużytego materiału. Warto jednak pamiętać, że pracujemy na istniejącej już zabudowie i istniejącej izolacji, która w różnych miejscach może wyglądać nieco inaczej. Podczas takich oględzin staramy się wykonać otwory rewizyjne aby przy pomocy kamery inspekcyjnej określić przestrzenie do wypełnienia.

Uzupełnianie izolacji przez otwory, przy pomocy dyszy obrotowej, kierunkowej.

Odkurzacz przemysłowy to kolejna maszyna, która służy nam do wysysania starych izolacji (np. trocin lub starej wełny ze stropu). Potężny odkurzacz z silnikiem o mocy 7500W, napędzany silnikiem 400V radzi sobie świetnie ze starą izolacją, której nie musimy wynosić w workach z poddasza, ale cały stary materiał pakowany jest w worek typu Big-Bag na zewnątrz. W ten sposób oszczędzamy czas a cała operacja może zostać wykonana z minimalną ilością kurzu.

Kamera termowizyjna i kamera endoskopowa (inspekcyjna) to kolejne elementy, które w naszej pracy odgrywają ważną rolę. Posiadamy także specjalistycznie mierniki do mierzenia współczynnika przenikania ciepła dla całej przegrody, wskaźniki zawilgocenia izolacji, a także specjalistyczne mierniki.

Nasz park maszynowy to również osuszacze przemysłowe do osuszania zarówno całych pomieszczeń jak i do punktowego suszenia izolacji np. po przeciekach. Jak mogą Państwo zauważyć, jesteśmy profesjonalną firmą skupioną na wykonywaniu i naprawie izolacji w budynkach mieszkalnych.