Jak przygotować poddasze do izolacji wełną lub celulozą?

przez | 18 lipca, 2022

Granulaty wełny, które w przypadku izolacji stropów i poddasz skutecznie zastępują starsze materiały zakładają specjalny sposób aplikacji. Wełna taka jest dostarczana w poszczególne przegrody przy użyciu specjalnych maszyn, które transportują pneumatycznie materiał izolacyjny.

Na miejsce budowy materiał jest dostarczany samochodami dostawczymi lub ciężarowymi dlatego ważna jest tu również logistyka związana z zapewnieniem dostępu i potencjalnego miejsca składowania. Pojazd, na którym znajduje się maszyna powinien móc podjechać do budynku możliwie blisko, tak aby materiał mógł być bez przeszkód dostarczany na poddasze lub w strop.

Przy ociepleniu poddaszy (skosów) należy wykonać wcześniej całą zabudowę płytą G-K uwzględniając konkretną grubość tej przegrody – tak jak zostało to zaplanowane i uzgodnione w wycenie.
Zdarza się również, że do uzupełnienia niektórych elementów poddasza potrzebne jest wykonanie otworów, które następnie powinny być zaszpachlowane.

Przy izolacji stropów lekkich jest podobnie, z tym, że tutaj instaluje się cały sufit i od góry w sposób swobodny zasypuje się materiał izolacyjny.

Ważne jest to, aby wiedzieć, że materiały, które stosujemy są w pełni bezpieczne. W budownictwie mieszkaniowym polecamy główne wełnę mineralną URSA lub wełnę celulozową Termex. Żaden z tych materiałów nie jest nieprzyjazny dla skóry człowieka, jest przyjemny w dotyku i nie podrażnia tak jak to ma miejsce przy użyciu tradycyjnych materiałów z rolki.