Jak przygotować poddasze do ocieplania pianką

przez | 29 czerwca, 2019

Przygotowanie poddasza do ocieplenia pianką PUR nie różni się niczym szczególnym w porównaniu do ocieplenia wełną mineralną. Obie izolacje należy wykonywać po wszystkich pracach mokrych. Warto również zmierzyć wilgotność drewnianej konstrukcji dachu, aby izolacje nakładać na wysuszony dach. Ale nie jest to żadna nowość, każda izolacja, a szczególnie ta paroprzepuszczalna nie lubi wilgoci.

Przed wykonaniem izolacji z pianki PUR warto zamocować wieszaki do profili, aby później nie niszczyć już warstwy izolacji. Jeśli to możliwe to trzeba się powstrzymać przed montażem całego stelaża do płyt – on zdecydowanie będzie utrudniał pracę przy natrysku. Może dojść do sytuacji, że pod profilem zawsze będzie trochę mniej piany niż byśmy oczekiwali. Wyjątkiem jest tutaj specjalny sposób natrysku, o którym możemy porozmawiać telefonicznie.

Po wykonaniu natrysku pianki należy intensywnie przewietrzyć pomieszczenia i w zależności od tego jaki materiał został użyty, według oznaczonego czasu przystąpić można do wykonywania dalszych prac.